Co Powinno się wiedzieć w trakcie Najmu auta?

Wypożyczenie pojazdu potrafi być mylące. Pomiędzy wymaganiami ubezpieczeniowymi a ukrytymi opłatami, możesz nie wiedzieć, czy nie przeoczyłeś znaczących składników w czasie rezerwacji auta. Wymieniamy więc kilka punktów, które wskazane jest mieć na uwadze przy rezerwacji wypożyczonego samochodu.

Ile lokalizacji wynajmu tyle cen

Poniektóre autowypożyczalnie pociągają za sobą wyższe dopłaty. Uzupełniające opłaty różnią się w zależności od lokalizacji, lecz z reguły płacisz wyższą opłatę za odbiór auta z lotniska. Lotniska są wziętą lokalizacją, w jakiej wolno zabierać samochody, dlatego należy się spodziewać dłuższych czasów oczekiwania na wypożyczalnie aut, w sytuacji, gdy nie mają tam swojego stanowiska.
Zważ pomocny luksus odbioru wypożyczonego auta na lotnisku w porównaniu z specjalnymi opłatami za korzystanie z lokalizacji premium. Rozważ ewentualność skorzystania z transportu zbiorowego, aby dostać się do pozostałych lokalizacji w centrum miasta i odebrać samochód stamtąd, żeby zaoszczędzić pieniądze.

Autowypożyczalnia radziNawet jeżeli na początku może wydawać się, że jest to bardzo wiele kwestii, istnieje mnóstwo zatuszowanych kosztów, jakie potrafią w rzeczywistości zwiększyć rachunek za wynajem pojazdu. Na przykład niektórzy kierowcy będą pobierać od niektórych wypożyczalni zapłaty za ponadprogramowe dniówki. Kiedy Ty i kierowcy nie skończyliście ustalonego wieku, być może będziesz zobligowany/a każdego dnia płacić dodatek dla nieletnich. Na ogół obowiązują minimalne i maksymalne wymogi wieku kierowców, jednakże różnią się one w zależności od kraju.
Przed oddaniem pojazdu do użytku upewnij się, że posiadasz miejsce na tankowanie paliwa. W momencie, kiedy po powrocie do wypożyczalni nie pozostanie w pełni napełniony zbiornik, firmy wynajmujące pojazdy nakładają kolejne opłaty. W niektórych firmach można płacić za paliwo z góry, ale często jest to znacząco droższe. W sytuacji, gdy nie chcesz uiścić dodatkowej opłaty, ażeby uniknąć niedogodności, ogólnie lepiej jest uzupełnić zbiornik samemu.

Upewnij się, że najęte auto jest odpowiednio ubezpieczoneWażne jest, by eskapada była asekurowana. Upewnij się jednakże, że masz poszczególne elementy umowy ubezpieczeniowej i nie nabywasz zbędnego kolejnego asekurowania.Wypożyczalnie samochodów często będą chciały zaoferować Ci swój produkt ubezpieczeniowy, jaki może nie być przydatny, w sytuacji, gdy masz istniejącą umowę ubezpieczeniową, która obejmuje już zdarzenia wyrządzone w samochodzie.
Nie odraczaj na ostatnią chwilę wykupu ubezpieczenia. Często zabezpieczenia oferowane w autowypożyczalni są bardziej kosztowne i mogą wykluczać konkretne przyczyny szkód. Zaznajom się z detalami swojej polisy, abyś wiedział, na co jesteś otoczony ubezpieczeniem. Nasi agenci ubezpieczeniowi proponują zabezpieczenie jakościowe dla wielu szkód domyślnie wyłączanych przez autowypożyczalnie.

Dwa razy sprawdź wynajęty pojazd pod kątem ewentualnych uszkodzeńPrzed wycieczką wynajętym autem należy bardzo starannie sprawdzić, czy nie ma żadnych dodatkowych zepsuć, które nie zostały zanotowane w protokole. Gdy w czasie zwrotu pojazdu pozostanie odkryte nowe uszkodzenie, zostaniesz obciążony kosztami. Z tego powodu wiele ludzi decyduje się na fotografowanie samochodu, gdyby jakakolwiek szkoda w późniejszym czasie była zakwestionowana.

Wypożyczalnia aut- ważne punktyPrzed zarezerwowaniem samochodu upewnij się, że dokonujesz dobrego wyboru. Chociaż dużo autowypożyczalni oferuje nieograniczone przebiegi, w poniektórych przypadkach potrafi być dzienny limit. Możesz zapłacić dużo więcej, jeżeli przejdziesz limit przebiegu.
Upewnij się, iż wiesz jaką specyfikację powinno się dostarczyć do autowypożyczalni, ponieważ zakłady mają inne żądania. Należy też mieć na uwadze, iż jeżeli zamierzasz przewieźć samochód poza granice międzynarodowe, zazwyczaj będziesz musiał pozyskać zgodę wypożyczalni aut, bowiem poniektóre z nich nie pozwalają na przejazd poza granice państwa bazowego.
Jeśli dobrze się przygotujesz do eskapady i sumiennie przeczytasz warunki pożyczenia samochodu, możesz uniknąć wszelakich problemów w autowypożyczalni.

autor: www.rdg.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes