Ubezpieczenie mieszkania w bloku

Obecnie, większa część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w naszym kraju, jest ubezpieczone. Kłopot właścicieli mieszkań polega wyłącznie na tym, iż zazwyczaj, protekcja, jaką dostarczają polisy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli własnych mieszkań. Dobrze również rozważyć zakup indywidualnego ubezpieczenia lokalu, dlatego, że, ubezpieczenia, które są wliczone w czynsz, są stanowczo gorszą możliwością dla propozycji, jakie obrazujemy w naszej agencji.

Czy potrzebne nam ubezpieczenie mieszkania

Głównym elementem, jaki winniśmy mieć na uwadze szukając korzystniejszego ubezpieczenia nieruchomości w bloku, jest zakres zabezpieczenia. Ubezpieczenia, jakie posiadają spółdzielnie lub wspólnoty, pozwalają na odbudowanie plus reperację głównych elementów stałych budynku i części łącznych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest sytuacja, jak ogień bądź wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W tym przypadku szkody poniesione przez posiadaczy mieszkań zostaną pokryte z polisy odpowiedzialność cywilnej wspólnoty czy spółdzielni.
Niemniej jednak w zabezpieczeniach, które zapewniają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takich przypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za szkodę w mieszkaniu prywatnym jest wszak niezwykle niewiele. A jeżeli już się stanie tak, że ubezpieczenie wykupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, chroni interesy indywidualnych właścicieli lokali, to sumy ubezpieczeniowe są śmiesznie niskie. Z tego powodu, każdy posiadacz nieruchomości, powinien sam zagwarantować sobie ubezpieczenie wykupując najkorzystniejsze ubezpieczenie posiadłości, jakie będzie miało najszerszy wariant ubezpieczenia z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Wariant ochrony, odnoszący się do wspólnoty, opiera się na  podstawowych ryzykach i nie gwarantuje doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Decydujac się na u nas polisę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, otrzymują Państwo w standardzie szeroki pakiet usług Assistance. Tym sposobem, gdy mieszkanie nie nadaje się do wykorzystywania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina może liczyć na zameldowanie w hotelu nawet do 90 dni bądź przewóz ocalałego mienia do wskazanego miejsca.
Powtórzymy w skrócie to, co musi zawierać najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja kompletnej rekompensaty krzywd w lokalu, na wypadek jeśliby spółdzielnia czy też wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w jakim zamieszkujesz (ubezpieczenie murów);
·    pewność zabezpieczenia wszelkich elementów lokalu (nie jedynie murów, ale również umeblowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, sprzętów w zabudowie);
·    zwrot opłat szukania przyczyny szkody, pod warunkiem, że nie wiadomo skąd np. kapie woda;
·    pomoc w skomplikowanych okolicznościach – np. zakwaterowanie w hotelu w przypadku zniszczenia posiadłości czy też pomoc hydraulika, jeżeli pękła uszczelka;
·    gwarancja odpowiednich relacji z sąsiadami, w przypadku szkód wyrządzonych w ich mieniu – np. zalanie sufitu albo uszkodzenie zaparkowanego samochodu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona zatwierdzana przez banki, jeśli Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Rozumie się samo przez się, że odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości nie jest rzeczą łatwą. Opłaca się poświęcić nieco czasu na odszukanie godniej propozycji ponieważ możesz odnaleźć perełkę dla siebie – czyli ogromny zakres zabezpieczenia w ciekawej kwocie. Zalecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu porachujemy Państwu składkę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% ceny ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą ofertę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes