Ubezpieczenie samochodu na kredyt

Na dziś dzień możesz sfinansować zakup swojego auta na 2 sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, jednak będzie współwłaścicielem auta dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank użycza ci pożyczki bez nadzwyczajnych warunków. Od samego początku jesteś wyłącznym właścicielem samochodu.
W zależności od tego, na jaki model kredytu się zdecydujesz, będziesz zobowiązany dobrać odpowiednie ubezpieczenie AC.

Auto z kredytem samochodowym
Gdy posiadasz kredyt samochodowy, to nie ulega wątpliwości, że zapisy w dokumencie nakładają na ciebie zobowiązanie zakupienia umowy Auto-casco. Musi ono należycie zabezpieczać auto, a ilość ewentualnego odszkodowania powinna pokryć wartość rat, jakie zostaną do spłaty, czyli powinieneś dobrać polisę z dużym zakresem.
Przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. W sytuacji, gdy pojazd jest nowy z salonu, powinieneś mieć możliwość zabezpieczenia go na taką sumę, jaka znajduje się na fakturach. Przydatne będą też zapisy, które zagwarantują, że w sytuacji straty pojazdu w początkowym roku ubezpieczenia, uzyskasz zwrot jego ceny z dnia zakupienia.
•    Brak amortyzacji. Niemało ubezpieczalni uwzględnia amortyzację, nawet w przypadku aut całkowicie nowych. Kiedy nie chcesz dopłacić do reperacji samochodu w przypadku jego uszkodzenia, rzetelnie przeczytaj zapisy polisy Auto-casco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w momencie, gdy posiadasz nowiutki pojazd to niezwykle znaczące. Naprawa w Autoryzowanym Serwisie Obsługi gwarantuje utrzymanie gwarancji na auto plus zrealizowanie wszystkich prac odpowiednio ze standardem producenta.
•    Naprawę na częściach orginalnych, ponieważ to, że wybrałeś reperację w ASO nie znaczy, iż do jej wykonania pozostaną użyte oryginalne części. Sprawdź zapisy w polisie, gdyż wykorzystanie części sygnowanych logiem producenta jest ważne w sytuacji, jeśli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Jeśli będziesz posiadać alternatywę wyboru takiej alternatywy, wskazane jest na nią zdecydować. Tym sposobem w razie zniszczenia czy też kradzieży pojazdu, zakład ubezpieczeń spienięży ci odszkodowanie w wielkości wartości pojazdu w dniu jego kupienia.
Pamiętaj, że decydując się na umowę będziesz musiał oznaczyć na niej cesję. Tym sposobem w razie zniszczenia albo przywłaszczenia auta, odszkodowanie pozostanie przekazane do banku i pokryje dalsze koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
W sytuacji, gdy zdecydowałeś się na kredyt na samochód i poza samą wierzytelnością nie posiadasz innych zobowiązań w stosunku do banku, masz możliwość samodzielnie zadecydować jak zabezpieczyć swoje auto i czy w ogóle to zrobić. Nie masz żadnego wymogu, wszak wskazane jest, iżbyś rozważył kupno Auto-casco, nawet jak pojazd nie był niesłychanie drogi, a twój kredyt jest nieduży.
Dzięki porządnie dobranej umowie Auto-casco, gdy stracisz auto w wypadku lub w wyniku złodziejstwa, spieniężone przez zakład ubezpieczeń zadośćuczynienie, będzie mogło uregulować resztę pożyczki w banku. Nie pozostaniesz w takim razie bez auta i z zadłużeniem.
Przy wyborze dodatkowego zabezpieczenia, zwróć atencję szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia, bowiem rozmaite ubezpieczalnie potrafią określić wartość samochodu  na różnorodne kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji pojazdów używanych ich właściciele najczęściej posiadają do wyboru alternatywę ich reperacji w warsztacie lub na bazie kosztorysu. Jeśli wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wybranym warsztacie bezkosztowo. Po prostu po szkodzie odstawisz je do wskazanego przez ubezpieczyciela mechanika, a następnie odbierzesz po naprawie. Firma ubezpieczeniowa zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z serwisem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes